Спортивні наколінники. Призначення, види, особливості.
Коліно є одним з найбільш вразливих місць тіла людини для спортивних травм. Приватними спортивними травмами коліна можна назвати забиття, розтягнення зв'язок колінного суглоба, пошкодження менісків.
В цілому наколінники бувають профілактичні, спортивні та лікувальні.
У цій статті ми розглянемо спортивні наколінники, а в наступних статтях – ортопедичні наколінники і профілактичні.
Спортивні наколінники служать для запобігання травм коліна під час рухливих командних ігор таких, як баскетбол, футбол, теніс, волейбол і ін
За своїм призначенням спортивні наколінники слід розрізняти на компресионные наколінники і наколінники з посиленим захистом.
Компресійні наколінники використовують спортсмени, які вже мають травми колінного суглоба. Супорт колінного суглоба (наколінник) виконує стабілізацію і фіксацію коліна, крім того підтримує меніск і бічні зв'язки.
Компресійний наколінник використовують як в період реабілітації, так і в профілактичних цілях. Колінний компресионный бандаж підтримує колінну чашечку і запобігає вивихи та розтягнення.
Захисні наколінники або наколінники з захистом (посиленою аммортизационной подушечкою) коліна рекомендується використовувати при грі в баскетбол, теніс, волейбол, де травму коліна від падіння або зіткнення вельми вірогідні.
Захисний наколінник для баскетболу, волейболу, тенісу, футболу має більш складну конструкцію, що передбачає захисну вставку, щільно прилягает до ноги під час носіння і не сковує руху.
Також слід розрізняти наколінники по виду вироблюваного матеріалу. Найбільш поширені наколінники з таких матеріалів, як бавовна, неопрен, лайкра, нейлон, спандекс.
Бавовна. Плюси: недорогий, дихаючий, екологічний і гіпоалергенний матеріал, який комфортний в носінні. Наколінники з бавовни не викликають попрілостей. Мінуси: недовговічність в експлуатації, швидкі деформації виробу і необхідність в частій заміні.
Лайкра. "Дихаючий" і еластичний матеріал.
Неопрен. Неопренові наколінники володіють високими компресионными якостями, добре зберігають тепло і надійно фіксують коліно, не сковуючи рухів. Але наколінник з неопрену не пропускає повітря і вологу (потрібно одягати під нього бавовняне балье) і потребує відповідного догляду.
Спандекс. "Дихаючий" і не дратівливий шкіру матеріал.
Нейлон. Щільний і довговічний матеріал.
Дуже часто для досягнення максимальної ефективності для виробництва наколенника використовується комбінація з перерахованих вище матеріалів.
Захисний наколінник купити просто. Для цього необхідно приміряти наколінник баскетбольний із захисною вставкою в магазині. Відповідний за розміром спортивний наколінник повинен щільно прилягати до колінної чашечки, не обмежуючи рухів.
Купуючи захист коліна слід пам'ятати і про протипоказання, а саме:
- не рекомендується одягати наколінник при наявності гнійників і відкритих ран коліна,
- при появі алергічної реакції слід негайно припинити носіння наколенника і підібрати іншу модель, не викликає алергічної реакції,
- при варикозі, тромбофлебіті, остеартрозе проконсультуйтеся з питання носіння наколенника з ортопедом.
Бережіть суглоби, друзі!
І запального Вам спорту! :)
- Безкоштовна доставка в поштомат для замовлень від 500 грн.Безкоштовна доставка в поштомат для замовлень від 500 грн.Повна версія новини
- Безкоштовна доставка Новою Поштою з PromУмови для покупців 1. Безкоштовна доставка доступна покупцю при дотриманні обов’язкових умов замовлення: зроблено у мобільному додатку «Prom Покупки»; оплачено Пром-оплатою; вартістю від 700 грн; доставка кур'єром, до відділення та у поштомати Нової Пошти.....Повна версія новини